شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴

دو کتاب از نشر نون در مرحله نهایی جایزه کتاب سال کشور

نشر نون

رمان «فرشته سکوت کرد» اثر هاینریش بل و ترجمه سعید فرهودی و «کندوکاوی در تل ابلیس» با ترجمه محمدشریفی نعمت‌آباد به مرحله نهایی داوری کتاب سال کشور راه یافتند.
کتاب «کندوکاوی در تل ابلیس» مجموعه مقالات باستان‌شناسی به قلم ژوزف کالدول با ترجمه محمد شریفی نعمت‌آباد منتشر شده است.
این کتاب مجموعه پژوهش‌های تاریخی درباره محدوده باستانی تل ابلیس با سرپرستی ژوزف کالدول است و مجموعه‌ای از پژوهش‌هایی که در حوزه‌های مختلف در این زمینه انجام شده است.
منطقه باستان‌شناسی تل ابلیس در دشت بردسیر واقع شده‌ است. حفاری این منطقه توسط یک هیات باستان‌شناس آمریکایی و با همکاری اداره باستان‌شناسی ایران و در سال ۱۹۶۴ آغاز شد.
کتاب «کندوکاوی در تل‌ابلیس» اثر ژوزف‌آر.کالدول؛ مترجم:محمد شریفی‌نعمت‌آباد در 428 صفحه و شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی نشر نون در قطع رحلی (گالینگور) به چاپ رسیده است.
رمان «فرشته سکوت کرد» اثر هاینریش بل و ترجمه سعید فرهودی نیز از آثار شاخص این نویسنده معروف آلمانی‌ست که توسط نشر نون منتشر شده است.
بسیاری این رمان را کلیدی برای فهم دیگر آثار هاینریش بل می‌دانند. «فرشته سکوت کرد» با ساختاری بدیع و با زبانی روان نوشته شده است و در روایتی عاشقانه چند حادثه غریب را با هم پیوند می‌دهد.
سعید فرهودی تاکنون آثار زیادی را از زبان آلمانی ترجمه کرده که مجموعه داستان «بازگشت به دریاچه ژنو» و آثار برشت از جمله آنها به شمار می‌رود.
رمان «فرشته سکوت کرد» اثر هاینریش بل توسط نشرنون و در 214 صفحه و شمارگان یک‌هزار نسخه در قطع رقعی به چاپ رسیده است.
مراسم پایانی این جایزه 18 بهمن 1394 , با حضور دکتر روحانی رییس جمهور در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

دو کتاب از نشر نون در مرحله نهایی جایزه کتاب سال کشور
امتیاز دهید.

، ،

نظر خود را ثبت کنید