شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳

« نشر نون » در سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان

log2نمایشگاه کتاب کرمان از بیست و چهارم مهر ماه آغاز به کار می کند و هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه ، «نشر نون» با آثاری از نویسندگان و شاعران استان در این نمایشگاه حضور می‌یابد.

«نشر نون» در کمتر از دوسال فعالیت خود توانسته است آثار شاخصی از نویسندگان کرمان را به جامعه‌ی ادبی کشور معرفی نماید. آثار شعر و داستان این نشر در قالب دو مجموعه «منظومه شعر ایرانی» و «منظومه داستان ایرانی» دسته‌بندی شده‌اند و البته رویکرد این نشر به سمت آثار ترجمه و پژوهش ادبی نیز بوده است.

آثار شعر و داستان این نشر در قالب دو مجموعه «منظومه شعر ایرانی» و «منظومه داستان ایرانی» دسته‌بندی شده‌اند و البته رویکرد این نشر به سمت آثار ترجمه و پژوهش ادبی نیز بوده است.

در حوزه‌ی داستان چاپ چهارم «باغ اناری» مجموعه‌داستان تحسین‌شده‌ی محمد شریفی نعمت‌آباد، چاپ نهم «مُرادو» رمان محمدعلی آزادی‌خواه و کتاب سال، چاپ سوم «کُت زوک» مجموعه‌داستان طنز و چاپ دوم مجموعه داستان «آل» نوشته مهدی محبی‌کرمانی، داستان‌های «سنگ ساقی» اثر سعید کوشش، چاپ دوم رمان «سوگ مغان» محمدعلی علومی و مجموعه‌داستان عاسقانه «قصه‌های عشق مجنون» نوشته احمدرضا تخشید و از جمله آثار داستانی این نشر در نمایشگاه کتاب کرمان خواهند بود. همچنین مجموعه داستان «گنبد جبلیه» که توسط نصرت محبی نوشته شده و با تصویرگری حمید خلوتی منتشر شده و همراه مجموعه داستان «بازی‌های من وشانس عزیزم» از علی کرمی نیز از جمله آثار تازه‌ی این نشر هستند. در طول نمایشگاه نیز چاپ دوم مجموعه‌داستان «زیبای هلیل» اثر تحسین‌شده منصور علیمرادی برای اولین بار رونمایی می‌شوند.IMG_2659

در حوزه شعر نیز چاپ دوم «آهسته‌خوانی» مجموعه‌شعر سیدعلی میرافضلی، «جزیره‌های معطل» مجموعه‌شعر محمد شریفی نعمت‌آباد، «عصرانه‌های کوه» مرتضا دلاوری پاریزی، «آخرین آغاز» مجموعه‌شعر حامد حسین‌خانی، «اگر انار شوم» مجموعه‌شعر زهرا کاربخش، و «لیکوها» گردآوری منصور علی‌مرادی، «سیاه قصه من بود» امیرعلی احتیاط و «ماهی برکه گل‌آلود» مهدی حسنی نیز و «ممکن است…» بامداد رفعتی از کتاب‌های شعر «نشر نون» در نمایشگاه کتاب تهران خواهند بود. چاپ دوم «تعبیرهای بی‌خوابی» مجموعه‌شعر فواد توحیدی و مجموعه‌شعر «ماه و ماهیان حوض» محمدقلی‌نسب نیز در این نمایشگاه کتاب حضور خواهند داشت. در طول روزهای نمایشگاه نیز اثر «چغوک اوچکو» دوبیتی‌های با گویش کرمانی اثر شاخص حمید نیک‌نفس نیز برای اولین بار رونمایی خواهد شد.

در حوزه‌ی ترجمه آثار ادبی نیز سه کتاب در این انتشارات عرضه خواهد شد که چاپ سوم «اسطوره‌های سرخپوستان آمریکا» ترجمه محمد شریفی، و «بازگشت به دریاچه ژنو» مجموعه‌داستان نویسندگان آلمانی با ترجمه سعید فرهودی از این جمله خواهند بود. همچنین اولین رمان هاینریش بل برنده جایزه نوبل نیز با عنوان «فرشته سکوت کرد» نیز با ترجمه سعید فرهودی که این روزها مورد استقبال زیادی در بین کتابدوستان ایرانی قرار گرفته است نیز در این نمایشگاه عرضه خواهد شد. در حوزه نمایشنامه نیز «افق در آوای پرندگان زرد» از جمله آثار ارائه شده خواهد بود.

33125440985650775782در حین برگزاری نمایشگاه نیز چند برنامه جنبی نیز در غرفه نشر نون برگزار خواهد شد که با حضور نویسندگان، طراحان و شاعران کتاب‌های این انتشاراتی همراه خواهد بود. از جمله این برنامه‌ها دیدار با نویسندگان کرمان از جمله: محمدعلی آزادیخواه، مهدی محبی کرمانی؛ حمید نیک‌نفس، سیدعلی میرافضلی، منصور علیمرادی، محمد شریفی، فواد توحیدی، سعید فرهودی، محمدعلی علومی، حامد حسینخانی صالح رزم‌حسینی و … خواهد بود.

«نشر نون» در سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان که از 24 مهرماه تا سی ام مهرماه برپاست، با 40 عنوان کتاب، حضور دارد که عمده این آثار از نویسندگان کرمانی هستند.

« نشر نون » در سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان
5 با 4 رای

، ،

نظر خود را ثبت کنید